Copyright 2015 - Tüm Hakları saklıdır.

TÜRKİYE’DE BİR İLK: AVANTAJİX

Alışveriş yapana para ödeyen internet sitesi!

Türkiye’de bir ilk: Avantajix

İndirim, fırsat, avantaj, kampanya... Alışveriş yaparken sıkça duymaya alıştığımız bu kelimelere bu günlerde bambaşka bir tanesi daha eklendi: “Avantajix Para İadesi”

İnternet’in baş döndürücü bir hızla büyümesi yepyeni fikir ve konseptleri ortaya çıkarırken değişik bir indirim şekli olan “para iadesi” ve “Türkiye’nin ilk ve tek para iade sitesi” olan Avantajix en üst sıraları hedeflemiş gözüküyor.

İnternet’in baş döndürücü bir hızla büyümesi yepyeni fikir ve konseptleri ortaya çıkarırken değişik bir indirim şekli olan “para iadesi” ve “Türkiye’nin ilk ve tek para iade sitesi” olan Avantajix en üst sıraları hedeflemiş gözüküyor.

Alışveriş yapana para ödeyen internet sitesi!

Avantajix yurtdışında çok yaygın olan bir model olan para iadesi sistemini Türkiye’ye getiriyor. Hedefi öncelikle Türkiye ve dünyadaki tüm alışveriş avantajlarını listelemek; listelemekle kalmayıp bu avantajları kullanan üyelerine para ödemek.

Sistem şöyle işliyor:

Avantajix’in www.avantajix.com adresinde bir çok saygın mağaza alt alta listeleniyor; alışveriş olursa Avantajix o mağazadan komisyon alıyor; sonra da bu komisyonun tümünü o alışverişi yapan kullanıcısına ödüyor. Yani doğrudan gidince alınamayacak bir indirim yaratıyor.

Rüya gibi ama gerçek

Sitenin kurucu ortaklarından Tunç Buyurgan’a göre Avantajix çok yakında Türkiye’nin en bilinen ve en popüler siteleri arasında yer alacak. Çünkü

 “Türkiye’de şu an para harcarsanız üste para veren başka bir site yok.”

Verdikleri para iadesinin aslında aldıkları bayi komisyonundan başka birşey olmadığını söyleyen Buyurgan’a göre kurmuş oldukları Avantajix.com, listelediği mağazaların bayisi olan bir site. Site üzerinde çeşitli mağazalar çeşitli yüzdeler öneriyorlar. Hatta aslında onlar hiçbirşey önermiyorlar. Çünkü işin gerçeği Avantajix satış yaparsa Avantajix’e bayi komisyonunu ödüyorlar. Avantajix te çok şaşırtıcı bir şey yapıyor: Bu bayi komisyonunun tamamını o alışverişi yapan kişiye ödüyor. Bunun adı para iadesi çünkü paranızın bir bölümü size iade ediliyor.

Alın size “havadan para”...

İndirim’in ismi indirim olmayan şekli: “Para iadesi”

“İnternetin tüm avantajlarını bir çatı altında toplayacağız: Şu anda 100’e yakın saygın ortakla işe başladık; çok yakında bu sayı binlere ulaşacak; artık insanlar alışveriş yapmadan önce bir sitenin Avantajix’te olup olmadığına bakmaya başladılar; yakında tüm siteler Avantajix’te olacak...” diyor sitenin diğer kurucu ortağı Güçlü Kayral. “Avantajix sayesinde aslında tüketicinin aklında bile olmayan bir para yoktan var edilmiş oluyor. Çünkü zaten o alışverişi yapacaktınız; iki tık fazla yaparak ilave bir para kazandınız.”

Avantajix bu hizmetini sadece üyelerine veriyor. Siteye üyelik ise bedava. Eğer alışveriş olursa, kazanacağınız para iadelerinin ilk 10 Lirası senelik hizmet bedeli olarak kesiliyor. Alışveriş olmazsa zaten hizmet bedeli de olmuyor, yani kimse sizden para istemiyor. Güçlü Kayral Avantajix’in müşterilerine hiçbir zaman kredi kartı sormadığını, hiçbir zaman para istemediğini, yıllık hizmet bedelini de o yıl ilk alacakları para iadesinden kestiklerini anlatıyor.

Avantajix’i tanıdıkça sistemin ne kadar enteresan olduğunu da fark ediyoruz. İsterseniz para iadesini kendiniz almayıp bir hayır kurumuna bağışlayabiliyorsunuz. Bu ilginç, çünkü “Kim uğraşacak şimdi bir kaç Lira için bir kaç tık fazla yapmakla” diye bir bahaneniz de kalmıyor; çünkü sizin o birkaç Liraya ihtiyacınız olmasa da başkalarının mutlaka var; alın para iadesini ve bağışlayın. Avantajix buna“elini cebine atmadan bağış yapmak” adını veriyor.

İnternet şüphesiz sürekli yenilik ve fırsatlar dünyası demek. Avantajix’i izlemeye devam edeceğiz.

 

Kaynak: www.avantajix.com

 

Tarih : 03.09.2015
Görüntülenme : 6 kez görüntülendi


Fotoğraflar